Wat is railmateriaal

Oct 30, 2025 Laat een bericht achter

Destalen rail, ook bekend als spoorlijn, spoorrail, wordt gebruikt om de treinwielen ver naar voren te geleiden, door de enorme belasting van het wiel te weerstaan ​​​​wanneer een trein voorbijrijdt, en ook over te stappen naar de dwarsliggers. De rail moet een glad en ononderbroken roloppervlak bieden met de minste weerstand. Over het algemeen geldt dat hoe zwaarder de rails en de rest van het spoorwerk, hoe zwaarder en hoger de snelheid voor de trein is die deze spoorbanen kunnen dragen. Bij geëlektrificeerde spoor- of automatische blokvakken kan de spoorrail ook als spoorbaanschakeling worden gebruikt.

 

info-427-263


Er worden voornamelijk koolstof- en mangaanelementen in het erts gebruikt om de sterkte van de rail te vergroten. Gewoon koolstofspoorstaal bestaat uit 0,40% -0,80% koolstof en mangaan minder dan 1,30% -1,4%.

 

De chemische samenstelling van spoorstaal

 

Nee. Element Functie
1 C Verbeter de sterkte, hardheid en slijtvastheid van de rail. Het koolstofgehalte van binnenlandse spoorwegen bedraagt ​​0,65% tot 0,82%. Wanneer het koolstofgehalte relatief hoog is, wordt het staal bros en zal de plasticiteitsindex aanzienlijk afnemen. Tegelijkertijd vergroot het de kans op witte vlekken in het staal.
2 Si Het is gemakkelijk te combineren met oxidatie en kan de rol spelen bij het verwijderen van luchtbellen in het metaal. Het staal bevat een passende hoeveelheid silicium, wat de hardheid en slijtvastheid van het staal kan verbeteren. Het gehalte aan binnenlands spoorwegstaal is over het algemeen 0159-0,9%, maar een te hoog gehalte zal het staal hard en bros maken en het is gemakkelijk om poriën in de las te produceren.
3 Mn Het is een nuttig element dat de sterkte en slijtvastheid van staal kan verbeteren en de taaiheid van staal kan vergroten. Het kan schadelijke ijzeroxide- en sulfide-insluitsels in het staal verwijderen. Het mangaangehalte wordt doorgaans tussen 0,6% en 1,54% geregeld. Staal met een mangaangehalte van meer dan 1,2% wordt medium mangaanstaal genoemd en de slijtvastheid is zeer hoog.
4 Cu Het is een nuttig element. Staal bevat een klein aantal koperverbindingen, die de weerstand tegen vermoeiing en corrosie van staal kunnen verbeteren. Het kopergehalte van stalen rails voor huishoudelijk gebruik ligt doorgaans tussen 0,10% en 0,40%. Als het walsproces van de koper-rail niet goed is, zullen er vis-scheuren ontstaan ​​in het oppervlak van de rail
5 P Het is een schadelijk element. Het grootste gevaar van fosfide is het verminderen van de plasticiteit en taaiheid van het staal. Vooral bij lage temperaturen neemt de koude brosheid van het staal toe, wat gemakkelijk tot gebroken rails leidt, en het gehalte ervan wordt gecontroleerd op niet meer dan 0,04%
6 S De zwavel is een schadelijk element. Vaak blijft het in de vorm van korrels in het staal achter. Wanneer de rail wordt gewalst, wordt deze samen met het staal tot platen gerold, waardoor delaminatie of longitudinale scheuren in de rail ontstaan. De hoeveelheid zwavel wordt beperkt tot niet meer dan 0,05%

 

Het materiaal van stalen rail

 

heavy rail

 

Staalkwaliteit C(%) Si Mn Cr V P S Treksterkte (Rm/MPa)
U71Mn 0.65~0.76 0.15~0.58 0.70~1.40 – – Kleiner dan of gelijk aan 0,035 Kleiner dan of gelijk aan 0,030 Groter dan of gelijk aan 880
U75V 0.71~0.80 0.50~0.80 0.75~1.05 – 0.04~0.12 Kleiner dan of gelijk aan 0,035 Kleiner dan of gelijk aan 0,030 Groter dan of gelijk aan 980
U78CrV 0.72~0.82 0.50~0.80 0.70~1.05 0.30~0.50 0.04~0.12 Kleiner dan of gelijk aan 0,035 Kleiner dan of gelijk aan 0,030 Groter dan of gelijk aan 1080
U77MnCr 0.72~0.82 0.10~0.50 0.80~1.10 0.25~0.40 – Kleiner dan of gelijk aan 0,035 Kleiner dan of gelijk aan 0,025 Groter dan of gelijk aan 980
U76CrRE 0.71~0.81 0.50~0.80 0.80~1.10 0.25~0.35 0.04~0.08 Kleiner dan of gelijk aan 0,035 Kleiner dan of gelijk aan 0,025 Groter dan of gelijk aan 1080

 

GB Stalen rail van GNEE RAIL

 

Classificatie Hoogte (mm) Kop (mm) Bodem (mm) Dik (mm) Gewicht (kg/m2)
Lightrail 8 KG/M 65 25 54 7 8.42
9 KG/M 63.5 32.1 63.5 5.9 8.94
12 KG/M 69.85 38.1 69.85 7.54 12.2
15 KG/M 79.37 42.86 79.37 8.33 15.2
18 KG/M 80 40 80 10 18.06
22 KG/M 93.66 50.8 93.66 10.72 22.3
24 KG/M 107 51 90 10.9 24.46
30 KG/M 107.95 60.33 107.95 12.3 30.1
Zwaar spoor 38 KG/M 134 68 114 13 38.733
43 KG/M 140 70 114 14.5 44.653
45 KG/M 145 67 126 14.5 45.546
50 KG/M 152 70 132 15.5 51.514
60 KG/M 176 73 150 16.5 60.64
Crance-rail KW 70 120 70 120 28 52.8
KW 80 130 80 130 32 63.69
KW 100 150 100 150 38 88.96
KW 120 170 120 170 44 118.1

 

Als professionele leverancier van railbevestigingen kan GNEE RAIL verschillende standaard stalen rails leveren, zoals Amerikaans, BS, UIC, DIN, JIS, Australisch en Zuid-Afrika, die worden gebruikt in spoorlijnen, kranen en mijnbouw.

 

Voor meer informatie – Neem nu contact op!